Saturday, December 4, 2021
Home > Women Nutrition > Shpërthim i fuqishëm në Beograd, dy të vdekur dhe 15 të lënduar

Shpërthim i fuqishëm në Beograd, dy të vdekur dhe 15 të lënduar

Të paktën dy persona kanë humbur jetën në një shpërthim të fuqishëm, që ka ndodhur rreth orës 14:00 në fabrikën e armëve në Leshtane të Beogradit.

Fjala është për punonjësit e fabrikës EdePro që prodhojnë armë. E si pasojë e shpërthimit janë lënduar edhe 15 tjerë, ndërkaq ekipet e kërkim-shpërthimit janë vënë në kërkim të disa personave që po konsiderohen të zhdukur, transmeton Telegrafi.

Një punonjës ka mbetur i ngujuar, por ishin ekipet e zjarrfikësve që e nxorën. E sipas dëshmitarëve në atë pjesë të Beogradit është ndjerë një shpërthim i fuqishëm.

Madje disa shtëpive u janë thyer xhamat nga detonimi që tronditi banorët e Beogradit të Serbisë.

Deri më tani shkaqet janë të panjohura, e mediat serbe raportojnë se rrjedhja e një derivati shkaktoi zjarrin.
https://twitter.com/doktorzarock?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1463134378519838726%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fkosovaunike.info%2F2021%2F11%2F23%2Fshperthim-i-fuqishem-ne-beograd-dy-te-vdekur-dhe-15-te-lenduar%2F

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *