Monday, November 29, 2021
Home > Women Nutrition > Kamberi: Vuçiq po ndjek idetë e Millosheviqit, Vulini është fashist/Video

Kamberi: Vuçiq po ndjek idetë e Millosheviqit, Vulini është fashist/Video

Kryetari i Partisë për Veprim Demokratik dhe deputeti popullor, Shaip Kamberi ka deklaruar për RTK-në

se Serbia nuk është e enteresuar për zgjidhje me Kosovën pasi ideja e Millosheviqit po jetësohet nga ana e Vuçiqit, përcjell rtvpresheva.com

“Idetë e Millosheviqit po medifikohen nga regjimi i Vuçiqit në Serbi.

Pavarësisht se kjo ka dal nga goja e nacionalistit dhe fashistit Vulin, ideja për një Serbi të madhe është ide prapa së cilës qëndron Aleksandar Vuçiq i cili jashta kufijve të Serbisë po tenton ta luaj rolin e paqebërësit” ka deklaruar zoti Kamberi
Deputeti Kamberi tutje ka shtuar se deri sa në njërën anë Vuçiq tregohet bashkëpunues në iniciativën e Open Ballkan, brenda Serbisë ai angazhohet për “botën serbe” dhe për bashkimin e tokave serbe në një shtet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *