Saturday, December 4, 2021
Home > Women Nutrition > Vjen Reagimi I Ashpër Nga Kurti, Kërkon Largimin E Menjëhershëm Të Blerta Deliut Nga Posti I Deputetes

Vjen Reagimi I Ashpër Nga Kurti, Kërkon Largimin E Menjëhershëm Të Blerta Deliut Nga Posti I Deputetes

Pas një deklarate të Blerta Deliut, që e quajti TERR0RlST kunatin e ministres së Drejtësisë, Albulena Haxhiut, kanë reaguar politikanët, analistët dhe vet Grupi i Kumanovës.

Ndaj deputetes së PDK-së, Blerta Deliu – Kodra, ka reaguar edhe kryetari i Republikanëve të Kosovës, Faton Kurti.

Ai përmes një postimi në facebook, kërkon largimin e menjëhershëm të Deliut nga posti i deputetes.

Kjo të mundëson që sot ti në Kuvend të flasësh lirë dhe të paguhesh mirë për “kakarisje” pa sens.

Duhet largim i menjëhershëm nga posti i Deputetes”, shkruan Faton Kurti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *