Tuesday, November 30, 2021
Home > Women Nutrition > Braimllari: Fitorja e 25 Prillit iu shit Edi Ramës në tavolinë nga Lulzim Basha!

Braimllari: Fitorja e 25 Prillit iu shit Edi Ramës në tavolinë nga Lulzim Basha!

Sekretari i Përgjithshëm i LSI-së, Endrit Braimllari i është përgjigjur Lulzim Bashës, pas akuzave të kryetarit të PD-së ndaj LSI dhe presidentit Ilir Meta.

Brahimllari i kujton Bashës se, koha e “kunat-opozitës” është djegur përgjithmonë.

Sipas Braimllarit, Lulzim Basha në zgjedhjet e tjera nuk do të zgjidhet dot as deputet.

Postimi i Braimllarit

Koha e Kunat opozitës është djegur përgjithmonë!

Të gjithë sot e kanë të qartë të vërtetën.

Se Opozita e Bashkuar u tradhëtua nga kryetari i saj, ndaj nuk u arrit fitorja e ndryshimit në 25 Prill. Fitorja e 25 Prillit iu shit Edi Ramës në tavolinë nga Lulzim Basha, i cili është edhe autori i vetëm i fushatës zgjedhore përçarëse mes kampit opozitar, siç e kanë pohuar gjatë dhe pas fushate kandidatët e PD.

Lulzim Basha e kthehu opozitën e bashkuar në kunat-opozitë, që mision të sajin nuk kishtë më ndryshimin por bashkëpunimin financiar me regjimin.

Askush nuk do t’i bëjë dot bisht përgjegjësive!

Boll deklaratave me regji nëpër televizione, por dil dëgjo opozitarët, demokratët, e ata pa parti. Dëgjo peshën e madhe të përgjegjësisë personale për situatën që po shpopullon vendin dhe po varfëron çdo ditë e më shumë shqiptarët. Sepse është botërisht e ditur, se kush refuzon të pranojë të vërtetën, vështirë se gjen paqe.

Ti dogje mandatet pabesisht duke mashtruar në emër të “gjermanëve”!

Ti ia fale gjithë pushtetin lokal e Edi Ramës!

As deputet nuk do dalësh herën tjetër o vulëhumbur!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *