Saturday, December 4, 2021
Home > Women Nutrition > Ngrihet Alarmi Në Beograd!!! Kryeministri I Kroacisë Po Viziton Sot Kosovën, Ja Cfar Pritet Të Ndodh

Ngrihet Alarmi Në Beograd!!! Kryeministri I Kroacisë Po Viziton Sot Kosovën, Ja Cfar Pritet Të Ndodh

Kryeministri i Kroacisë, Andrej Plenkoviq do të qëndrojë sot për vizitë zyrtare në Kosovë.

Gjatë vizitës së tij, Plenkoviq do të ketë takime me krerët e shtetit. Kryeministri kroat do të pritet me ceremoni shtetërore nga kryeministri Albin Kurti.

Ceremonia do të nis në orën 10:00, ndërkaq menjëherë pastaj do të ketë takim të përbashkët.

Pas takimit në orën 11:35 të dy kryeministrat do të mbajnë konferencë për media.

Plenkoviq do të pritet në takim edhe nga presidentja Vjosa Osmani dhe kryeparlamentarin Glauk Konjufca.

Agjenda e plotë e pritjes shtetërore të kryeministrit kroat nga kryeministri Kurti:

10:00-10:10 Ceremonia e mirëseardhjes nga Sh.T.z. Albin Kurti, Kryeministër i Republikës së Kosovës

Prezantimi i delegacioneve përkatëse nga kryeministrat

Mundësi për fotografi dhe pamje të dy kryeministrave para shkallëve/Hyrja VIP e godinës së Qeverisë

10:10-10:25 Takimi – Sh.T.z.Albin Kurti, Kryeministër i Republikës së Kosovës dhe Sh.T.z.Andrej Plenkoviq, Kryeministër i Republikës së Kroacisë

10:25-10:50 Takim ndërmjet dy kryeministrave dhe dy delegacioneve shtetërore

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *