Tuesday, November 30, 2021
Home > Women Nutrition > Shqipëria i mbyll kualifikueset me pikë rekord/ Reagon Edi Rama, ja mesazhi i tij…

Shqipëria i mbyll kualifikueset me pikë rekord/ Reagon Edi Rama, ja mesazhi i tij…

Shqipëria i mbyll kualifikueset me pikë rekord/ Reagon Edi Rama, ja mesazhi i tij…

Kombëtarja shqiptare ka mbyllur kualifikueset e Botërorit më mënyrë të shkëlqyer duke grumbulluar si asnjëherë më parë numër rekord pikësh.

Pas përfundimit të ndeshjen, ka reaguar kryeministri Edi Rama, i cili ka falenderuar futbollistët dhe trajnerin për emocionet e bukura që dhuruan.

“Kombëtarja kuqezi nuk është e jona vetëm kur fiton, po edhe kur humbet dhe ky i kësaj radhe mbetet një edicion i bukur i kuqezinjve, për të cilin të gjithë djemtë e kësaj skuadre dhe traineri ynë, meritojnë falenderime për emocionet që na dhuruan e respekt për të 18 pikët që grumbulluan”, shkruan Rama.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *