Saturday, December 4, 2021
Home > Women Nutrition > LAJMI FUNDIT/ Ngjarjet e papritura s’kanë fund! Yuri Kim dha ultimatum ,… MENYRE JETESE LAJMI FUNDIT/ Ngjarjet e papritura s’kanë fund! Yuri Kim dha ultimatum , Topalli në krye të PD-së…

LAJMI FUNDIT/ Ngjarjet e papritura s’kanë fund! Yuri Kim dha ultimatum ,… MENYRE JETESE LAJMI FUNDIT/ Ngjarjet e papritura s’kanë fund! Yuri Kim dha ultimatum , Topalli në krye të PD-së…

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli, ishte e ftuar në emisionin ‘Detalog’ ka komentuar zhvillimet e fundit brenda PD-së.

Topalli shprehet e bindur se Lulzim Basha, do të shkarkohet nga Kuvendi Kombëtar i PD-së.

E pyetur se çfarë do të ndodhë nëse Lulzim Basha dhe kryesia nuk e njeh Kuvendin e PD, Topalli tha se “Ore ai nuk njeh asgjë. De fakto ai ka ikur,nuk është më kryetar sepse i ka ikur anëtarësia, i kanë ikur të gjitha kolonat.

I ka ikur baza dhe rri vetëm me vulën në zyrë.” Mesa duket sipas zerave pas ultimatumit te Yuri Kim per Berishen qe neqoftese ai merr kreun e PD SHBA do te shkepuse marrdheniet, oferta i ka shkuar edhe Jozefina Topallit per nje kandidim por pa nje konfirmim nga ana e zonjes Topalli

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *