Monday, November 29, 2021
Home > Women Nutrition > Gruaja vdes nga ataku, familjarët shkatërrojnë urgjencën

Gruaja vdes nga ataku, familjarët shkatërrojnë urgjencën

Një grua rreth 60 vjeç ka shkuar mbrëmë në spital pasi kishte pësuar atak në zemër. Mjekët në urgjencën e spitalit Civil të Palermos, Itali bënë gjithçka për ta shpëtuar, por gruaja me banim në via Ustica, në zonën e Via Perpignano vdiq.

Mediat italiane raportojnë se sapo mjekët kanë dhënë lajmin për vdekjen, familjarët e gruas kanë dëmtuar urgjencën.

“Kemi qenë dëshmitarë të skenave”, tregojnë mjekët dhe infermierët-“Ata shkatërruan gjithçka që gjetën, duke shkaktuar dëme prej mijëra eurosh”.

Për t’i dhënë fund shkatërrimit, në urgjencë erdhën shërbimet e policisë dhe kanë ndaluar disa nga familjarët.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *