Saturday, December 4, 2021
Home > Women Nutrition > DioGuardi: Rama nuk po i mbron shqiptarët e Kosovës, po kalon kohë me Vuqiqin

DioGuardi: Rama nuk po i mbron shqiptarët e Kosovës, po kalon kohë me Vuqiqin

DioGuardi: Rama nuk po i mbron shqiptarët e Kosovës, po kalon kohë me Vuqiqin

Ish-kongresisti dhe miku i madh i shqiptarëve Joe DioGuardi është shprehur në Prime Time se Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nuk është duke i mbrojtur interesat e shqiptarëve të Kosovës.

Sipas tij ai po kalon shuëm kohë me presidentin e Turqisë, Rexhep Taip Erdogan si dhe me presidentin serb Aleksandër Vuqiq. “Ai është shumë i afërt me Erdoganin dhe po kalon shumë kohë me Vuqiqin dhe nuk po i mbron shqiptarët e Kosovës”, ka thënë ai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *