Monday, November 29, 2021
Home > Women Nutrition > Kastriot Myftaraj: “Lindita Nikolla është e martuar me burrë serb, tani udhëheq parlamentin shqiptarë“

Kastriot Myftaraj: “Lindita Nikolla është e martuar me burrë serb, tani udhëheq parlamentin shqiptarë“

Lindita Nikolla u zgjodh një ditë më parë kryetare e Parlamentit, me 79 vota pro dhe katër kundër. Procesi i votimit u shoqërua nga tensione të shumta në radhët e demokratëve të cilët nuk ishin aspak dakord dhe në shenjë kundërshtimi, grisën të gjithë fletat e votimit.

Ndërkohë lidhur me zgjedhjen e Lindita Nikollës në krye të Parlamentit të ri ka reaguar edhe gazetari i njohur Kastriot Myftaraj.

Në një postim në rrjete sociale, ky i fundit evidenton lidhjet që Nikolla ka me Serbinë, pasi është martuar me një burrë “prindërit e të cilit quhen Serbin dhe Slloba”,

duke aluduar kështu se në Beograd është mirëpritur zgjedhja e saj dhe se Rama ka dashur të kënaqë pikërisht Vuçiçin dhe homologun e saj serb Daçiç, kryetarin e parlamentit të Serbisë. /korrieri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *