Sunday, December 5, 2021
Home > Women Nutrition > Tërmeti i fortë në Beograd, e frikshme si dridhet toka (video)

Tërmeti i fortë në Beograd, e frikshme si dridhet toka (video)

Një tërmet i fortë prej 3.9 ballë të shkallës Rihter ka goditur rajonin e Mlladenovcit në Serbi, ka bërë të ditur qendra sizmologjike e Evropës./pamjet meP0SHT

Tërmeti ka ndodhur mbrëmë rreth orës 23:30, rreth 44 kilometra në verilindje të Beogradit.

“Gjithçka shkundej. Shumëkujt i kanë rënë fotografitë dhe sendet nga vitrinat”, ka thënë një qytetar nga Mlladenovci.

Fillimisht ishte dëgjuar një goditje e fuqishme dhe më pas gjithçka kishte filluar të tundet, siç edhe e dëshmojnë pamjet e kamerave të sigurisë.

Më poshtë mund të shihni sesi në momentin kur fillon tërmeti, edhe shtyllat e ndriçimit publik fiken dhe aktivizohen alarmet e veturave.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *