Sunday, December 5, 2021
Home > Women Nutrition > Tërmeti 6.1 ballë goditi sërish sot në mëngjes Greqinë, pamje të frikshme brenda supermarketit kur toka nis të dridhet

Tërmeti 6.1 ballë goditi sërish sot në mëngjes Greqinë, pamje të frikshme brenda supermarketit kur toka nis të dridhet

Një tërmet i fuqishëm është regjistruar në brigjet e Greqisë, me dridhjet që janë ndjerë deri në Turqi, Egjipt, Siri dhe Izrael.

Lëkundjet vijnë vetëm një javë pas tërmetit të kaluar me madhësi prej 6.3 Rihter që ndodhi në Kretë.

Epiqendra e tërmetit besohet të jetë afër ishullit Dodekanez të Rodosit.

Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare raportoi në Tëitter këtë mëngjes se ky tërmet 6.4 u ndej në Detin Mesdhe Lindor, Greqi të jugut.

Sakaq, mediat e huaja kanë publikuar pamjet e tërmetit, ku shihet se si objektet e një supermarketi lëkunden gjatë tërmetit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *