Saturday, December 4, 2021
Home > Women Nutrition > LAJMI I FUNDIT / Sapo i ndodhi kjo gjë e keqe Halil Kastratit nga ky 27-vjeçari në Prizren

LAJMI I FUNDIT / Sapo i ndodhi kjo gjë e keqe Halil Kastratit nga ky 27-vjeçari në Prizren

Gazeta Sinjali pak më parë raportoi se një 27-vjeçar është arrestuar nga Policia e Kosovës për shkak se u kap në flagrancë duke tentuar të vidhte para në një Mobil-shop, në Prizren.

Sinjali mëson se i dyshuari është Liridon Delija, i lindur në vitin 1994.

Burimet brenda Prokurorisë Themelore në Prizren i kanë thënë Sinjalit se 27-vjeçari dyshohet se ka tentuar që të vidhet një kuti me rreth 150 euro të holla, të cilat ishin dhuruar nga qytetarët për shoqatën “Jetimat e Ballkanit”.

Liridoni dyshohet se e ka futur kutinë me të holla nën xhup dhe derisa po ikte nga dyqani, është kapur nga pronari, i cili e ka lajmëruar policinë.

Me vendim të prokurorit, ai është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Shënim: Personi i apostrofuar në këtë artikull prezumohet i pafajshëm derisa fajësia e tij të mos provohet me vendim të formës së prerë nga gjykata.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *