Tuesday, November 30, 2021
Home > Women Nutrition > E njohim si Bora Zemani, por emri i vërtetë i moderatores qenka tjeter dhe paska një histori shumë të bukur

E njohim si Bora Zemani, por emri i vërtetë i moderatores qenka tjeter dhe paska një histori shumë të bukur

Bora Zemani është pady shim një nga moderatoret më të pëlqyera e komentuar shpesh si nga ana profesionale ashtu dhe pr ivate.

Ajo shkëlqeu gjatë prezantimit së fundmi të festivalit ‘Kënga Magjike 2018’ krah Ardit Gjebreas.Megjithëse të gjithë e njohim si Bora Zemani në një intervistë për ‘Revistën Class’ ajo ka treguar se në fakt emri i saj është Borana dhe pas këtij emri qëndron një histori tepër e veçantë.

Duke qënë se ka lindur në janar mamaja e Borës kishtë parë në atë kohë në ‘Teatrin e Operës dhe Baletit’ operën shqiptare ‘Borana’ dhe nga kjo vepër ishte frymëzuar për t’ja vendosur emrin vajzës së saj. /24news

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *