Monday, November 29, 2021
Home > Women Nutrition > Albin Kurti takohet me zyrtarin policor pas 16 vitesh

Albin Kurti takohet me zyrtarin policor pas 16 vitesh

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, është takuar sot me zyrtarët policor të cilët kanë mbajtur rendin dhe qetësinë në 2 pika të kufirit mes Kosovës dhe Serbisë, në Jarinë dhe Bernjakë.

Kurti me anë të një postimi në profilin e tij zyrtare në Instagram, ka theksuar se në atë takim ishte edhe zyrtari policor Besart Ahmeti, i cili para 16 vite është fotografuar gjatë protestave të Vetëvendosjes para 16 vitesh.

“Në zyren time në Kryeministri, sot prita ministrin e brendshëm dhe udhëheqës të lartë të Policisë së Kosovës. Në mesin e tyre ishte edhe Besart Ahmeti, të cilin e ritakova nga afër pas 16 vjetëve.

Kapiteni Ahmeti ka udhëhequr profesionalisht policë të njësisë speciale në Bërnjak dhe ka zhvilluar shkëlqyeshëm negociata në terren atje. Nuk ia shtrënguam dorën njëri-tjetrit, për shkak të pandemisë”,ka shkruar Kurti. /arbresh.info/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *