Saturday, November 27, 2021
Home > Women Nutrition > LAJME (Video) Pamje rrëqethëse/ Kampioni i botës që thoshte s’jam shqiptar ‘shkrehet’ në lot në Himarë, i dha lamtumirës nënës

LAJME (Video) Pamje rrëqethëse/ Kampioni i botës që thoshte s’jam shqiptar ‘shkrehet’ në lot në Himarë, i dha lamtumirës nënës

Lefterie Dhimo u gjet e v de kur ditën e djeshme në shtëpinë e saj në Himarë, pranë kazanit të rakisë, ku dyshohet se kishte v de kur prej disa ditësh.

Nëna e Pirro Dhimës ka qenë në gjendje të mirë shëndetësore. Para 1 muaji ka qenë në Himarë djali i vogël.

I ka kërkuar ta marr me vete, por Nëna i ka thënë që do digjte një herë rakinë. Kishte bërë dhe va k sinat të dyja së fundmi.

Ditën e sotme është bërë dhe ceremonia mortore e 75 vjeçares, nëna e Pirro Dhimos, peshngritësit shqiptar. Ky i fundit ka ardhur nga jashte dhe ka marrë pjesë në varrimin e të ëmës. Ne videon e siguruar nga Fax News, ai shihet duke i dhënë dorën njerëzve të pranishëm në ceremoni, si edhe duke qarë në fund kur i jepet lamtumira e fundit të ndjerës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *