Saturday, December 4, 2021
Home > Women Nutrition > Kisha 10 minuta që u ndava me vajzën’, babai tregon momentet e fundit me të bijën që ia shtypi dje makina

Kisha 10 minuta që u ndava me vajzën’, babai tregon momentet e fundit me të bijën që ia shtypi dje makina

Nje ngjarje e rende ka ndodhur per nje familje ne Tirane diten e diele, kur makina i shtypi per v.dekje vajzen e mitur 10 vjece.

Babai i të miturës në një prononcim për News24 ka rrëfyer momentet e fundit kur ishte ndarë me vajzën e tij.

Iliaz Petali tha se vajza ishte e shoqëruar përdore me gjyshen e saj, ndërsa një makinë kishte kaluar me shpejtësi dhe e kishte përplasur. Babai tha se pas ngjarjes, shoferi i mjetit ishte larguar nga vendi i ngjarjes.

“Kisha 10 minuta që u ndava me vajzën. Ajo ishte me gjyshen për dore. Shoferi erdhi e përplasi. Aksidenti mund t’i ndodhë çdokujt, por shoferi bëri gabim se ishte me shpejtësi në rrugë lagje. E përplasi fëmijen dhe iku. Mund të ketë qenë i pirë po ia le shtetit ne dore te beje drejtesi. Ketu ska as rruge as trotuar asnje kusht.”, tha ai. Në lidhje me ngjarjen e rëndë u arrestua Alban Guri, i cili drejtonte mjetin që u përfshi në aksident.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *