Monday, November 29, 2021
Home > Women Nutrition > Shfaqi një formë agresive, askush nuk u interesua”, sh.përthen gruaja e doktor Harxhit: Në Turqi nuk e dërgoi ministria, lëtyra politike

Shfaqi një formë agresive, askush nuk u interesua”, sh.përthen gruaja e doktor Harxhit: Në Turqi nuk e dërgoi ministria, lëtyra politike

Bashkëshortja e mjekut të njohur, Profesor Arjan Harxhit, doktoreshë Erjona Shehu ka reaguar sot në rrjetet sociale për të përgënjeshtruar lajmin se pas infektimit me Covid- 19 dhe rëndimit të gjendjes së tij shëndetësore, Harxhi u dërgua për kurim në Turqi nga Ministria e Shëndetësisë.

Doktoreshë Erjona thekson në reagimin e saj se doktori, i cili mban njëkohësisht edhe postin e drejtorit të Spitalit COVID 3 (ish-kirurgjitë në QSUT), është dërguar në Turqi me shpenzimet e familjarëve të tij, madje zbulon se nuk ka pasur asnjë telefonatë interesi për gjendjen e tij shëndetësore, nga autoritetet shëndetësore.

Interesi per jeten e nje njeriu te semure rende, per shkak te profesionit nuk u shpreh qofte dhe me nje telefonate interesi”, shkruan ndër të tjera mjekja Shehu.

Më tej bashkëshortja e doktorit dhe Profesor Harxhit thotë se gjendja e tij u rëndua pasi shfaqi një formë agresive të Covid-19, për shkak të ekspozimit të madh ndaj virusit.

Postimi

Te nderuar miq!

Prej dates 6 janar, ne media u be publik nje lajm I PAVERTETE, sipas te cilit Prof. Arjan Harxhi u dergua per kurim per Covid 19 ne Turqi me fondet e Ministrise se Shendetesise.

Prof. Arjan Harxhi, i cili beri nje forme agresive te Covid 19, per shkak te ekspozimit te madh karshi Covid 19, eshte derguar ne Turqi me SHPENZIMET E FAMILJAREVE te tij.

Ne asnje moment nuk kemi prekur fondet e taksapaguesve shqiptare! Ndaj te shqetesuarit le te qetesohen.

Nuk i kemi borxh asnje qindarke dhe asnje moment jete askujt. Interesi per jeten e nje njeriu te semure rende, per shkak te profesionit nuk u shpreh qofte dhe me nje telefonate interesi.

Ky lajm shqetesoi nje familje te tere dhe mbi te gjitha 2 femije qe per mbi 10 muaj degjojne vetem per Covid 19 dhe zgjohen ore pa ore nga telefoni i babait te tyre, i cili ne cdo moment i eshte gjendur prane kujtdo.

Kushdo letyre politike, qe ka dashur te perfitoje nga ky lajm i genjeshtert i them: Ju kam lene Zotin!

Per te gjithe miqte tane: fjalori njerezor nuk ka mjaftueshem fjale per mirenjohjen!

Per deshiren tuaj per te na qene prane ne momentin me te veshtire te familjes sone me oferta si financiare e deri per te na ofruar kujdes per femijet, trsnsport etj etj, mund tu themi vetem: ju kemi ne Zemer!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *